cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Proton yeni konseptini tanıtacak

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.


Pr fuarında yeni konsept aracını tanıtmaya hazırlanıyor.

PROTON Holding Danışmanı, Tun Dr Mahathir Mohamad, yeni Proton konsept aracın fuar süresince olacak lansman programını belirledi. PROTON bu çalışmasıyla vizyonundaki değişikliği ve sahibi olduğu LOTUS mühendisliğini ispatlar nitelikte olacak.

Bu konsept araç ünlü İtalyan dizayner Giugiaro ile müşterek olarak tasarlanmış olup, teknoloji olarak hibrid sistemi kullanılmıştır. Kompakt bir aracın standart boyutlarını koruyarak özel olarak tasarlanan yeni gövde karoseri, mevcut motor ile kombineli şekilde çalışabilecek hibrid sistemi ve arka kısımda konumlandırılan batarya gurubunun uyumlu yerleşeceği niteliktedir.

5 kapılı 4 koltuklu bir hatchback modeli olan yeni konsept araç toplamda 3550mm uzunluğunda olup, araçta bulunan ve tamamen elektrikle çalışan elektrik motorunun güç kaynağı lithium ion bataryaların şarj edilmesinde kullanılan ön kısımda konumlandırılmış endotermik bir motora sahiptir.

Bu yeni otomobil geniş bir iç mekan sunmak ve araç içine girişleri daha rahat kılmak amacıyla yapılan çalışmaların neticesinde tasarlanmıştır. Biribirinden bağımsız olarak ileri-geri hareket edebilen ve yüksekliği ayarlanabilen 4 tane yolcu koltuğu, yolcuların geniş iç mekandan tamamıyla rahat edebilecekleri şekilde yararlanabilmelerine olanak sağlayacak nitelikte tasarlanmıştır. Bu iki teknik özelliğin aynı anda kombine edildiği bu yeni teknoloji ile SUV araçlarının koltuklarının eşdeğer yüksekliğine sahip, içine rahat girilebilir bir otomobil ortaya çıkarılmıştır.


PROTON Holdings Yönetim Kurulu Başkanı Dato’ Haji Syed Zainal Abidin Syed Mohd Tahir konuşmasında ‘’Bu yeni kombinasyon global otomotiv standartları ile örtüşecek uzun vadeli stratejimizin bir parçasıdır ve dünya genelinde önem kazanacak izler bırakacaktır.‘’ şeklinde ifade etti.


Proton yeni konseptini tanıtacak
Source:http://www.ototc.com/proton-yeni-konseptini-tanitacak.html

Bu yazı toplamda 1209, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum