cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Domuzları Köpeklere Köpekleri Domuzlara – Mikdat Topçu

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com

Domuzları Köpeklere Köpekleri Domuzlara Batı ve İçindekiler Çatışacak

Mikdat Topçu
KUTUP YILDIZI YAYINLARI

Bugünkü emperyalist güçlerin yıkılmasından, emperyalist ittifakların dağılmasından sonra, bunların yerine dünya çapında benzer siyasi, askeri, ekonomik, teknolojik ve sosyokültürel üstünlüğü üstlenecek bir başka egemen gücün oluşumuna hangi yeni şartlar ve hangi ideolojik düşünceler yön verecek? Dünyada ortaya çıkması muhtemel bu yeni dönemin fikri alt yapısı oluşmuş mudur? Hangi kültür ve hangi kültürün aydını böyle bir yeni döneme hazırdır. Hangi milletin aydını kafa yapısını böyle bir döneme adapte etmiştir. Hangi kültür ve medeniyet bu denli küresel bir koordinasyonu sağlayabilir, insanlığın mutluluğuna çözüm getirebilir. Kapitalizmin ve komünizmin insanlığın problemlerine getirdiği çözümlerin nasıl çatır çatır iflas ettiğini bütün dünya gördü. Buna rağmen insanlık gerçek medeniyetin temellerinin neler olduğunu hala düşünmeyecek mi?

Özellikle bizim aydınımızın, kendi kültür ve medeniyetimizin insanlığın bütün sorunlarına çözüm getirecek, eksiksiz, ilmi, insani boyutlarını yeniden yorumlayarak, düşünce boşalması yaşayan dünyaya bu yeni yorumları duyurması için gerekli bir çabası, bir hazırlığı var mı? Yada şöyle söyleyelim; Türk aydıonı böyle bir yeni döneme düşünce olarak hazır mıdır? Yoksa yeni bir ekol ortaya çıkaramayacak kadar yorgun mudur?

Ne olursa olsun, yeni başlayacak dönem bir “tercih” dönemi olacaktır. Kaos, insanları düşünmeye ve çözüm üremeye sevk edecektir. Hegomonik güçlerin yıkılması ile ortaya çıkacak boşluk ve kargaşa ister istemez insanları çare aramaya yöneltecektir. Tam bu noktada Türk milletinin devlet kurma, tarih yazma tecrübesi devreye girecektir. Ve kendi tarihi geri çekilişini durdurarak yeniden yükselmenin yollarını arayacaktır. Osmanlı Beyliği’nin yaptığı gibi, iç çekişmelere kulak asmayarak yönünü yine batıya döndürecek, batı ile hesaplaşırken güç toplayacak ve dünya insanlığına yeniden kurtuluş mesajları vermeye başlayacaktır.

Bu yazı toplamda 3487, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum