cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Bayramda sahte kolonyaya dikkat

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
BURSA – MÜSİAD Bursa Şubesi Kimya Sektör Kurulu Başkanı İlker Duran, bayramda sıkça tüketilen kolonya ve kozmetik ürünlerinde yapılacak yanlış tercihlerin insan sağlığına ciddi zararlar verebileceği konusunda tüketicileri uyardı. 

Ramazan Bayramı’na kısa bir zaman kala çarşı ve alışveriş merkezlerinde bayram hareketliliği de başladı. Bayram döneminde sıkça tüketilen maddelerden biri olan kolonyalar da renk renk ambalajları ile raflardaki yerlerini almaya başladı. Bayram alışverişlerinin gözdesi konumundaki kozmetik ürünleri ve kolonya seçimi ile ilgili tüketicilerin son derece dikkatli olması gerektiğini belirten MÜSİAD Bursa Şubesi Kimya Sektör Kurulu Başkanı İlker Duran, bu ürünlerde yapılacak yanlış tercihlerin insan sağlığına ciddi zararlar verebileceğini söyledi. 

‘BAYRAM FIRSATÇILARINA DİKKAT’ 
Özellikle arife günlerinde yaşanan alışveriş trafiğinin bazı kesimlerce fırsat bilindiğine dikkat çeken MÜSİAD Bursa Şubesi Kimya Sektör Kurulu Başkanı İlker Duran, vatandaşları işporta tezgahlarında satılan kolonyaları almamaları konusunda uyardı.

Kolonya ve diğer kozmetik ürünleri satın alırken, vatandaşların bilinen markaları ve sürekli alışveriş ettikleri güvenilir merkezleri tercih etmeleri gerektiğini vurgulayan Duran, “Özellikle bayramların yaklaştığı günleri fırsat bilip, piyasaya kalitesiz ürünleri süren bayram fırsatçılarına vatandaşlarımız dikkat etmelidir. Uygun fiyatlarından dolayı cazip gibi görünen bu ürünler insan sağlığını ciddi anlamda etkileyebiliyor” 

‘KÖRLÜK HATTA ÖLÜMLE SONUÇLANABİLİR’ 
Ülkemizde bayram günlerinde en fazla limon kolonyasının tercih edildiğini kaydeden İlker Duran, ideal olan limon kolonyasının seçiminde vatandaşların kolonyanın berraklığına, rengine ve içinde tortu olup olmadığına dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi. Ürün etiketinde üretim yeri, izni ve tarihinin bulunması gerektiğini hatırlatan İlker Duran sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Bilinen tabiriyle merdiven altında üretilip piyasaya sürülen bazı kolonya çeşitlerinde etil alkol yerine metil alkol kullanılıyor. İnsan sağlığına son derece zararlı olan metil alkol ise körlükten, ölüme kadar birçok istenmeyen sonuç doğurabiliyor. Bayramların bu vazgeçilmez geleneğinin üzücü sonuçlara sebep olamaması için vatandaşlarımız kolonya seçiminde dikkatli olmalılar.” 
Duran ayrıca, vatandaşların duyarlı davranarak insan sağlığını tehdit edecek ürünler ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü Kozmetik Bölümü’ne ihbar etmeleri konusunda da uyardı. Bayramda sahte kolonyaya dikkat

Bu yazı toplamda 1400, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum