cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Cep kullanıcılarına iyi haber

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Dünyanın en geniş kapsamlı araştırmalarını sürdüren Interphone Çalışma Grubu 2010 yılı Kasım ayı raporu sonuçlarına göre, baz istasyonlarından yayılan elektromanyetik dalgalar ile sağlık sorunu arasında herhangi bir ilişkinin gözlemlenmediği belirtildi. Ayrıca Interphone’un 10 yıldır 13 ülkede 30 yaş üstü 5 binden fazla denek üzerinde gerçekleştirdiği araştırmada, cep telefonlarının kansere yol açtığına dair kesin bir bulguya rastlanmadığı da belirlendi. Interphone tarafından gerçekleştirilen bir başka araştırma sonuçlarına göre de, İtalya, Japonya, Kanada, Yeni Zelanda, Norveç ve İsveç.

MAYIS AYI RAPORU DESTEKLİYOR

Interphone’un 2010 yılı Mayıs ayında açıkladığı araştırmada, daha çok baş bölgesi tümörlerinden beyin derisi tümörleri, beyin dokusu tümörleri, duyu siniri tümörleri ve kulak salgı dokusu tümörleri üzerinde durulmuş, herhangi bir risk oluşturmadığı açıklanmıştı.

Yaşları 30-59 arasında değişen ve 10 yılı aşkın süredir sık telefon kullanan şahıslar bu çalışma grubuna alınıyor. Çalışma grubunda glioma, menengioma, akustik nöroma ve paratis bezi tümörü olan hastalar takip ediliyor. Ayrıca sağlıklı bireylerden oluşan bir kontrol grubu da takip ediliyor. Bu çalışmada amaç, hastalıklı bireylerdeki cep telefonu kullanım sıklığını, kontrol grubu ile karşılaştırmak ve elde edilecek verilere bağlı olarak tümör riskini araştırmak olarak belirtiliyor.

“BAZ İSTASYONU OLMAMASI SORUN OLUŞTURUR”

GSMA Araştırma ve Sürdürülebilirlik Birimi Direktörü Dr. Jack Rowley, yaşamın kendisinin elektromanyetik enerjiden oluştuğunu vurgulayarak, elektromanyetik enerjinin güneşte, radyo sinyallerde, gündelik işlerde kullandığımız eşyalarda kısaca her yerde olduğunun altını çiziyor.

GSMA Araştırma ve Sürdürülebilirlik Birimi Direktörü Dr. Jack Rowley, baz istasyonlarının mobil iletişim için son derece önemli ve gerekli olduğunu belirterek, “Baz istasyonunun kapatılması sonucunda mobil iletişim için kullanılan cep telefonlarının kendisine en yakın baz istasyonundan sinyal alabilmesi adına daha fazla güç harcayacaktır. Bu durumda çevreye daha fazla elektromanyetik enerji yayılır. Bu noktada baz istasyonlarının kapatılması çözüm değil bizzat sorun teşkil edecektir. Cep telefonları ile konuşurken kulaklık ya da hoparlör kullanmanın açığa çıkan enerjiyi yüzde 99 oranında zararsız hale getirmektedir.

Cep kullanıcılarına iyi haber
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_474750_cep-telefonlarinin-hastaliga-yol-actigi-iddiasi-dogru-degil.html

Bu yazı toplamda 564, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum