cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Hiç bu kadar yaklaşılmadı

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi
Amerikan Havacılık veDairesi (NASA) Güneş Sistemi ile ilgili en önemli sorulara cevap bulabilmek için doğrudan Güneş’in atmosferine uzay aracı göndermeyi planlıyor.

BBC Focus dergisinde yer alan habere göre, küçük birbüyüklüğündeki uzay aracının Güneş’in atmosferine yüzeyinden altı milyon kilometre yüksekliğe kadar girecek ve daha önce hiçbir uzay aracının ziyaret etmediği bir bölgeyi keşfedecek.

“Solar Probe Plus” adını taşıyan ve NASA ile dünya tarihinde bir ilk olan projenin 2018 yılında hayata geçirilmesi planlanıyor. NASA, projeyle Güneş’in en büyük sırlarını çözmeyi amaçlıyor. Uzay aracının Güneş’e ulaşması 3 ay sürecek. Araç keşfedilecek bölgedeki fiziksel süreci (partikülleri hızlandıran ve elektromanyetik dalgalar ve alanlar üreten) anlamak için orayı araştırmaya gidecek.

Güneş sistemine araç göndermenin yeni olmadığını söyleyen yetkililer, ancak Solar Probe Plus’ın farklı bir yaklaşımı olduğunu açıkladılar. Birçok güneşle ilgili görevlerde, yolculuklarında saçılacak enerjinin ve onları Güneş’e ulaştıracak yol üzerinde gitmeleri için kendi iç yörüngelerini değiştirmek için Jüpiter’in yer çekimi kullanılıyordu fakat, Solar Probe Plus bunun için Venüs gezegenini kullanacak.
Hiç bu kadar yaklaşılmadı
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_472425_nasa-gunesin-atmosferine-uzay-araci-gondermeyi-planliyor.html

Bu yazı toplamda 844, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum