cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


İran Karayılan olayına son noktayı koydu

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, konuya ilişkin basında yer alan haberlerin gerçek olmadığını söyledi.

Mihmanperest, haftalık olağan basın toplantısında AA muhabirinin, ”İran resmi haber ajansları ve devlet televizyonları, İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi’ye atfen, terör örgütü PKK’nın iki numaralı isminin İran tarafından yakalandığı haberlerini yayınladı, bu haber doğru mu?” sorusuna şu cevabı verdi:
BU HABER DOĞRU DEĞİL

”Terör örgütü PKK’nın iki numaralı isminin İran güvenlik birimlerince tutuklandığı haberi doğru değil. Maalesef, bu haberi yayımlayan medya organları yeteri dikkati göstermediler. Sonradan yapılan araştırmayla açıklığa kavuştu ki bu haber doğru değil.”

Burucerdi’nin, terör örgütü PKK’nın iki numaralı isminin yakalanmasıyla ilgili olarak önceki gün Meclisteki oturumun ardından verilen arada gazetecilere yaptığı açıklama, İran’ın resmi haber ajansı IRNA, devlet televizyonlarından Farsça yayın yapan haber kanalı IRNN ile İngilizce yayın yapan Press TV’nin internet sitelerinin yanı sıra yarı resmi haber ajansları Fars ve Mehr’de yer almıştı.

Burucerdi, IRNA, IRNN, Press TV, Fars ve Mehr’de yer alan açıklamasında şunları söylemişti:”Bu haber doğrudur, İran istihbarat birimleri, bu terör örgütünün iki numaralı ismini yakalamıştır.”

Burucerdi, ayrıca ”İstihbarat güçlerimiz, PKK’nın iki numaralı ismini tutuklayarak çok önemli bir iş başarmışlardır” ifadesini kullanmıştı. Press TV, Burucerdi’nin açıklamalarını duyurduğu sayfasında Murat Karayılan ismini zikretmiş ve Karayılan’a ait bir fotoğrafa yer vermişti. Fars Haber Ajansının Türkçe servisi de konuya ilişkin haberi ”İran, PKK’nın 2. lideri Murat Karayılan;ı yakaladı” başlığıyla vermişti. İran Karayılan olayına son noktayı koydu

Bu yazı toplamda 1073, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum