cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Kiralık ajanlarla korsan avlayacak

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Geliştirdiği yazılımların kopyalarının yıllık 51.4 milyar dolarlık bir pazara karşılık geldiğini tahmin eden, iPad) Apple’ın, oyun işinde Sony’nin karşısında zorlandığı dikkat çekiyor.

FBI, CIA, Interpol deneyimi

Microsoft bu tabloya bakarak yazılım işlerindeki kaçağı engellemek adına yeni bir iş modeli üzerine ciddi yatırım yapmaya başladı. O da, eski istihbarat birimi çalışanlarını bünyesine katarak kopya yazılıma savaş açmak, böylece tüm dünyadaki büyük kaçağın önüne geçmek. Zarar yazdığı alanlardaki kayıplarının bilançoya etkisini bu yolla azaltmak.

Yıllık ortalama 51.4 milyar dolarlık kaybı olduğu hesabından yola çıkan şirket FBI, CIA, Interpol başta olmak üzere ABD, Avrupa ve Asya bölgesinde eski istihbaratçıların taktikleriyle kopyaya savaş aştı. Şirketin kontrolünü ülke yönetimlerine bıraktığı ‘kopya yazılım’ konusunda daha aktif olma adına bu yatırımı yaptığı belirtiliyor. Bu birimler kaçağı engelemek adına online tarafta işe direkt müdahale ederken, korsan yazılımcıların yakalanması aşamasında ilgili ülkelerin güvenlik birimleriyle işbirliği içinde çalışıyor.

75 kişilik eski ajan kadrosu

10 milyon dolar maliyetle kurulan bu operasyonun ilk etapta yazılım devine 200 milyon dolarlık kazanç sağlaması hedefleniyor. Alınacak sonuçlara göre bu projenin önümüzdeki dönemde daha da genişlemesi gündemde. 75 kişilik bu ekibin Microsoft’un dünyadaki 10 suç laboratuvarıyla işbirliği içinde çalıştığı tahmin ediliyor.

Yeni işler kârsız

Microsoft’un 2009 yılı finansal sonuçlarına bakıldığında şirketi halen ana işkolu olan Windows ve Office sistemlerinin taşıdığı açıkça görülüyor. Burada internet işleri, online hizmetler, eğence ve cihaz tarafının kârlılığa katkısı diğerlerine göre oldukça dipte seyrediyor.

Kırmızı çizgilere dikkat...

216 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Microsoft’un yeni işlere girdiği 5 yıllık dönemine bakıldığında borsada eksi yazdığı görülüyor. Analistler bu yeni işlerde hedeflerin tutturulamasının sonucunda gelirlerin istenildiği kadar artmadığının altını çiziyor.

ŞÜKRÜ ANDAÇ

MİLLİYET

Kiralık ajanlarla korsan avlayacak
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_475102_microsoft-kiralik-ajanlarla-korsan-avlayacak.html

Bu yazı toplamda 1804, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum