cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Sosyal Paylaşım sitelerinde virüs paniği

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Bilişim güvenliği firması BitDefender uzmanları, yaptıkları inceleme sonucunda,kullanıcılarının yaklaşık yüzde 20’sinin kaynaklarında (news feeds) virüslü içerik tespit ettiklerini açıkladı.

Uzmanlar, kullanıcıların bir kaynağındaki linki tıklayarak, virüslü programları bilgisayarlarına kurma riskiyle karşı karşıya bulunduklarını belirtti.

Facebook yöneticileri de virüs içeren linkleri tespit etme ve kaldırma yönünde çalışmaları olduğunu bildirdi.

Bu orana, sosyal ağ için yapılan “safego” adlı güvenlik uygulamasını kuran 14 bin Facebook kullanıcısından gelen verilerin analizi sonucunda ulaştığını açıklayan BitDefender firması, güvenlik uygulamasının hizmete girmesinden bu yana Facebook kullanıcılarının 17 milyon kaynağı yayınının incelendiğini kaydetti.

Güvenlik şirketi, virüslerin çoğunlukla bağımsız programcılarca yazılan uygulamalarla geldiği ve virüsü kurmak için kullanıcıları ikna edecek hilelere sahip bulunduğu uyarısında bulundu.

Anti-virüs yazılımı üreten Trend Micro firması dakorsanlarının büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmalarından ötürü Facebook vegibi sosyal ağları hedeflemeye başladıklarını belirtti.

Sosyal Paylaşım sitelerinde virüs paniği
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_473814_facebook-kullanicilarinin-yuzde-20si-virus-kapiyor.html

Bu yazı toplamda 10743, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum