cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


TFF’nin kararına tepkiler sürüyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın açıklamasını değerlendirirken, kendisinin, Asbaşkanı Nevzat Şakar ve Yönetim Kurulu Üyesi Recep Denizer’in tedbirsiz olarak PFDK’ya sevk edilmesine bir anlam veremediğini belirterek,

“Biz tedbirsiz olarak disiplin kuruluna sevk edildik. Madem, ‘Elimde yeterli belge yok’ diyorsun, bizi nasıl PFDK’ya sevk ediyorsun. Hadi kulübe yazı geldi, savunmamız istendi ve bizde gittik, ‘Belgeleri paylaşamam, 1 yıldan 3 yıla kadar hapis var’ diyorsun, biz o belgeleri görmeden kendimizi nasıl savunacağız. Böyle iş mi olur” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu’nun, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) bugün açıkladığı kararlarla ilgili olarak önümüzdeki günlerde yapacağı toplantının ardından açıklamada bulunacağı öğrenildi.

Fenerbahçe Kulübü’nde bir araya gelerek, federasyonunun kararlarını bekleyen sarı-lacivertli yöneticilerin, durum değerlendirmesi yaptıktan sonra konuyla ilgili açıklamada bulunacakları kaydedildi.

Yönetim Kurulunun bu hafta içinde toplanacağı ve federasyonun verdiği kararlarla ilgili görüş alışverişinde bulunacağı ifade edildi.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) bugün aldığı kararlarla ilgili yaptığı açıklamada ise

”Türk futbolunda ortaya çıkan olağanüstü durumu yasalar ve talimatlar çerçevesinde, sürecin başından bu yana Türk futbolunun çıkarlarına uygun olarak ve sağduyu ile yöneten Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun bugün aldığı kararı, beklediğimiz ve verilmesi gereken bir karar olarak değerlendiriyoruz. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na tedbirli olarak sevk edilen arkadaşlarımızla ilgili olarak da kurul üyelerinin, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun kararında açıkladığı gerekçelerle kişilerin savunma hakkını gözetir bir tutum içerisinde olacağını umuyor ve bekliyoruz.” denildi.

Türkiye Futbol Fedarasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, küme düşürme olmayacağını ve karar verilmesi için iddianamenin hazırlanmasının bekleneceğini açıklaması Sivasspor camiasını memnun etti.

Manisaspor Kulüp Başkanı Kenan Yaralı,
 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) bugün aldığı kararlarla ilgili yaptığı
 açıklamada, ”TFF doğru hareket ediyor” dedi.

Bursaspor Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneticisi Öztürk Yazıcı, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Gökçek Vederson’u tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkiyle ilgili Doğan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Biz yarın bir basın toplantısı yapacağız. Gerek Bursaspor soruşturması ile ilgili, gerekse de bu olaylarla ilgili açıklamalar yapacağız. Tedbirsiz olarak sevkedildiği için önümüzdeki müsabaka açısından sorun görünmüyor. Neyle alakalı, neye dayanarak tedbirsiz olarak sevkedildi, bu konudada bize ulaşmış belge ve bilgi yok. Dolayısıyla futbolcumuzun transferinden önceki olaylarla ilgili mi, sonraki olaylarla ilgili mi? Hangi konuyla alakalı PFDK’ya sevkedildi? Bu konuda bilgimiz olmadan karar vermemiz mümkün değil. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bunları isteyeceğiz. Ondan sonra biz de düşünüp gereğini yapacağız.”

Eskişehirspor Teknik Asbaşkanı Nihat Çuhadar ise, Futbol Federasyonu’nun aldığı kararların sebepleriyle ilgili net bir bilgilerinin olmadığını belirterek, “Böyle bir karar beklemiyorduk. Kararların gerekli sebepleri iletildikten sonra biz de kulüp olarak gerekli adımları atarız” dedi.

Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı da, fubolda şike ve teşvik primi iddiaları ile ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın son açıklamalarını ‘olumlu ve doğru bir karar’ olarak nitelendirdi. TFF’nin kararına tepkiler sürüyor

Bu yazı toplamda 1041, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum