cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Türkiye Gazetesi’nin PKK yanlılarını nasılda Karşıt Yapı verdi

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
Haberde, Hava harekatıyla büyük darbe yiyen PKK’nın talimatıyla harekete geçerek, “operasyonlar dursun” eylemleri yapan terör örgütü yandaşları çok farklı bir şekilde lanse edildi.

Kendilerine “Barış Anneleri” adını veren grup, “operasyonlar dursun” eylemini daha etkili olması için 8 Mehmetçik ile 1 korucunun şehit edildiği Çukurca’da yapmıştı. Aralarında BDP’li Belediye Başkanlarının da olduğu grup burada beyaz tülbent bırakarak, hava harekatının durdurulmasını istemişti.

Nitekim, terör örgütüne yakın haber ajanslarında grubun bu gösterisi “operasyonlara canlı kalkan eylemi” şeklinde aktarıldı.

TÜRKİYE GAZETESİ İSE…

Türkiye Gazetesi’nde ise bu olay bugün, “grup PKK’ya tepki göstermiş” gibi verildi.

Bu algı “PKK’ya Kürt isyanı” şeklindeki manşet haberde kullanılan fotoğraf altı ile oluştu. “Bölge halkı, açılımla gelen olumlu havanın PKK saldırılarıyla bozulmasına tepki gösterdi” denilen haberde, oğlunun örgüt tarafından kaçırıldığı ifade edilen Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirtaş’ın “30 yıldır yanan ateşe biri artık su döksün” dediği aktarıldı.

Adem Demir imzalı bu manşet haberde, geniş bir de fotoğraf kullanıldı. Terör örgütüne yakınlığı ile bilinen sözde “Barış Anneleri”nin “operasyonlar dursun” çağrısında bulunarak, tülbent bıraktıkları gösteri ile ilgili bir fotoğraf bu.

Sözde Barış Anneleri’nin gösterisi bu fotoğraf eşliğinde şu şekilde aktarıldı:

“Ziynet Demirtaş’ın da aralarında yer aldığı bir grup kadın, Çukurca’da 8 asker ile 1 korucunun şehit olduğu noktaya beyaz tülbent bıraktı. Kadınların bu hareketi ‘Çatışmaya son verin’ anlamına geliyor.”

9 ŞEHİT GÜNÜ NERDEYDİLER?

Türkiye Gazetesi’nin “bir grup kadın” dediği Barış Anneleri adlı grubun terör örgütünce organize edilen eylemlerde hep ön saflarda yer aldığı biliniyor.

HAVA HAREKATI BAŞLAYINCA “ÇATIŞMAYA SON” DEMEYE BAŞLADILAR

Bu son eylemi de, hava harekatıyla büyük darbe alan terör örgütünün talimatı ve BDP’nin desteğiyle gerçekleştirdikleri ve amacın “Kandil’e operasyonların engellenmesi” olduğu ifade ediliyor.

Yine bu sözde Barış Anneleri şimdiye kadar hiçbir PKK eyleminin ardından bu şekilde bir eylem gerçekleştirmiş ve “çatışmaya son verin” çağrısında bulunmuş değil.

16.20110823165509.jpg


Türkiye Gazetesi’nin PKK yanlılarını nasılda Karşıt Yapı verdi

Bu yazı toplamda 5986, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum