cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Yeni Yıl Öncesinde Daha Güzel Bir Cilde Sahip Olun…İşte Size Bir Kaç Sihir

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com

güzellik

Yeni yıla yaklaşırken cildinizde yenilikler için doğal yöntemleri denemelisiniz. Çünkü bu yıl gençlik ve bakımda doğal yolların çok daha fazla öne çıktığı bir yıl olacak!

Cildin özünde mükemmel bir canlılık yaratan, bakımını teşvik eden ve derinin güzelliğini koruyan saf doğal bakım kürleri artık bütün kadınların gündeminde.

Bazı doğal besinler ve tabiattaki bitkileri kullanarak elde edilen bakım malzemelerinde herhangi bir kimyasal içerik bulunmuyor.

cilt maskesi

Organik tarım kanalıyla elde ediliyor veya doğada yetişiyor. Üstelik çok ucuz. Diğer kimyasal kozmetiklerin kullanımında ise cilt gereksiz kimyasallara maruz kalıyor. Birçok kadın, ‘en iyi’ olarak lanse edilen bazı kremleri büyük paralarla satın alıyor; umutla sonuç bekliyor fakat bir türlü beklediğine kavuşamıyor. Ancak bunun alternatifi var: Doğal güzellik yolları. Katkısız olan, tabiattan saf olarak elde edilen her şey 2012′de daha önem kazanacak. Aynı zamanda kış havasının etkilerinin deride yarattığı olumsuzluklarla ancak doğal yöntemlerle başa çıkabilirsiniz.

İşte sizlere yepyeni bir cilde kavuşmak için bazı doğal yöntemler:

Parlak bir cilt için: Yarım avokado, 1 çay kaşığı bal, 1 çorba kaşığı lor peynirini karıştırın; içine birkaç damla limon sıkın ve yüzünüze sürün. 15 dakika sonra yıkayın.

doğal cilt bakım maskeleri

Cildi canlandırmak için: 1 çorba kaşığı kurutulmuş biberiye ve papatya çiçeğini (2′şer yemek kaşığı) sıcak suya koyun ve demleyin. 15 dakika kaynar suda kalsın. Bu suyla her akşam cildinizi pamuk yardımıyla silip öyle yatın. Bu suyu buzdolabında saklayıp her akşam uygulayın.

Cilde C vitamini kazandırmak için: Kış aylarında, C vitaminin cilt için çok iyi bir şey olduğunu unutmayın. Çok fazla C vitamini barındıran kuşburnunu demleyin ve bu tonikle cildinizi silin.

cilt bakımı ve biberiye

Vücut bakımı için: Bir bardak badem yemişini öğütün; içine gül yağı katın. Duş öncesi bu maske ile vücut derisine masaj yapın. Gülyağı doğal cilt tonunu korumaya yardımcı olur ve cilt hücrelerini yeniden yapılandırmada etkilidir.

cilt bakımı

Yumuşak eller için: Sıcak bal, limon ve salatalık rendesi karışımı elleri yumuşatır. Ellerde iyi sonuç almak için bu karışımı 15-20 dakika elinizde bekletin.

Kadifemsi bir ten için: Birkaç damla papatya yağı ile doğal yoğurt karışımını cilde uygulamak tene güzel ve canlı bir görünüm kazandırır.

Kuru dirsek ve dizler için: Eğer dirseklere dikkat etmezseniz kurur ve zamanla orada kötü bir deri oluşur. Kuru, pullu, tahrişten dolayı kırmızıdır bu bölge. Vücut için kullandığınız besleyici yağları bu bölgeye günlük olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca haftada iki kez çekilmiş kahve ile fırçalayın. Dizler de aynı sorunu yaşar. Dizler için bir kaşık keten tohumu yağına yarım limonun suyunu karıştırın. Bu yağla deriyi hafifçe ovalayın ve 20 dakika bekletin. Daha fazla etki için, bu karışımı pamuklu bir kumaşa buluyarak dize sarın. Sıcak bir duş almadan önce bu işlemi yapmanız daha iyi olur.

Kaynak:yazarcafe

Bu yazı toplamda 5489, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum