cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Aile yapısını korumak için biraraya geldiler

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi, MSN Desteği ve diğer genel bilgiler.
Dünyanın 5 kıtasından 600’ü aşkın akademisyen ve uzmanın katıldığı konferansta “Doğal aile yapısı nasıl korunur?” sorusuna cevap arandı.

Bilim adamları, geleneklerin yaşatılması ve sevgi bağlarının kuvvetlendirilmesiyle çatırdayan aile yapısının düzeltilebileceği noktasında birleşti. Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, ‘aile destek mekanizmaları’na her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Dünyanın 5 kıtasından gelen 600’ü aşkın akademisyen Antalya’da aile kurumunu ve problemlerini masaya yatırdı. “Doğal aile yapısı nasıl korunur?” sorusuna cevap arayan bilim adamları, diyalog, geleneklerin yaşatılması ve sevgi bağlarının kuvvetlendirilmesiyle çatırdayan aile yapısının düzeltilebileceği noktasında birleşti. Aile kurumunun önemine dikkat çeken kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, ‘aile destek mekanizmaları’na her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunun farkında olunduğunu belirtti. Küreselleşmenin ve toplumsal değişimin sonuçlarının aile kurumunu zayıflattığının tüm toplumlar tarafından kabul gören bir gerçek olduğunun altını çizen Kavaf, sosyal güvenlik, kadın ve çocuk istismarı, uyuşturucu ve diğer suçlarda ortaya çıkan sorunların çözüm adresinin aile olduğuna işaret etti. Bakan Kavaf, “Aile kurumunun sorun çözme kabiliyetini geliştirmek ve bu kurumu güçlendirmek için uygulanacak destekleyici program ve politikaların başarısı için tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin işbirliğine ihtiyaç vardır.” dedi.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Din, gelenek ve modernite bağlamında bir değer olarak aile” konulu konferans Antalya’da başladı. Tekirova Rixos Cumhurbaşkanı Danışmanı Sultan Ravey ise ailenin toplumun ve devletin temelinde olduğunu belirterek, diyaloğun tüm dünyayı kurtaracağını söyledi.

Aile yapısını korumak için biraraya geldiler
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_474485_dogal-aile-yapisini-korumak-icin-biraraya-geldiler.html

Bu yazı toplamda 1673, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum