cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Cigarette Warning Labels – Sigara Dikkat Etiketleri

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com

Sigara Dikkat Etiketleri
10 Kasım 2010 – FDA sigara paketleri ve tütüne bağlı hastalıkların ve ölümlerin sayısını azaltmak amacıyla reklam ve tanıtımlarda, daha görünür daha büyük olacak yeni sigara uyarı etiketleri öneriyor.

Önerilen görüntüleri grafik şunlardır: yatakta ince, hastalıklı hasta, bebeğin yüzünü, bir ceset duman üfleme bir emzirme anne ve derialtı iğne gibi kola bir sigara enjekte bir içici.

Teklifin Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanı Kathleen Sebelius ve FDA yetkilileri tarafından bir basın toplantısında bugün ilan edildi. “Bugün bizim çocukların korunmasına önemli bir kilometre taşı ve Amerikan halkının sağlık işaretleri,” Sebelius söyledi.

“Sigara paketleri üzerinde mevcut uyarı etiketleri 25 yıl içinde güncellenmiş edilmemiştir, bu nedenle bu çok iyi bir zamanlama,” FDA Komiseri Margaret Hamburg önerisi üzerine tertipleyerek Çarşamba ikinci bir basın toplantısında açıkladı. “Görüntülerin bazıları, seni kabul edecektir eminim çok vardır, çok güçlü – ve bu nokta ve sigara kullanımının sonuçları takdir tamamen, özellikle emin kimse dikkate sigara, çocuk yapmak gerekir..”

Ajansı ve 36 farklı görüntüler düşünüyor dokuz uyarı ifadeleri eşlik edecek olanlar seçmeden önce tüketiciler ile bunların etkinliğini ele alacağız.

Her yıl, tütün tütün ile ilgili 443.000 Amerikalılar ve kanser ölümlerinin% 30 öldürür. Her gün 4000 genç FDA göre, sigara deneyin.

FDA Aile Sigara Önleme ve 22 Haziran 2011 tarafından uyarı etiketleri üzerinde son düzenlemeleri sorunu ajansı gerektirir Tütün Kontrol Kanunu uyarınca tütün ürünleri düzenlemek amacıyla yeni kuvvet uygulayan bir. Kamu yorum 9 Ocak 2011 arasında kabul edilmektedir. Ekim 2012 olarak, sigara yeni uyarı olmadan satılamaz.

Önerilen yeni etiketleme ve bazı uzmanlar tarafından alkış şüphecilik ve eleştiri güçlü etiketler sert çekirdekli sigara bırakma ikna edecek emin değilseniz başkaları tarafından karşılandı idi.
Önerilen Yeni Sigara Uyarısı Etiketleri

önerilen etiketleri arasında, büyük harflerle kelime “UYARI” olan tüm başlangıç:

* Sigara bağımlılık vardır.
* Tütün dumanı çocuğunuzun zarar verebilir.
* Sigara ölümcül akciğer hastalığına neden olur.
* Sigara kansere neden olabilir.
* Sigara neden felç ve kalp hastalığı.
Gebelikte * Sigara içmek bebeğe zarar edebilirsiniz.
* Sigara sizi öldürebilir.
* Tütün dumanı sigara içmeyen ölümcül akciğer hastalığına neden olur.
* Sigarayı bırakmak artık büyük ölçüde sağlık için ciddi riskleri azaltır.

Dokuz sağlık uyarıları FDA göre, bir sigara paketinin ön üst kısmı ve arka panellerinde görünmesini ve panellerin en azından üst yarısını almak gerekli olacaktır.
Yeni Sigara Uyarısı Etiketleri Tepkiler

güçlü uyarı etiketleri için öneri Kanser Araştırma Amerikan Derneği tarafından alkış aldı.

Ama Len Horovitz, MD, New York’taki Lenox Hill Hastanesi’nde bir dahiliyeci ve akciğer uzmanı, yeni etiketler sigara içenler tütün vazgeçmeye ikna olacağı şüphelidir. o WebMD söyler “Ben paketi tarafında ne olduğunu ve en bilmiyorum [duman] benim hasta soracaktır”. etiketler ve daha fazla grafik daha büyük olsa dahi, o “onlar gerçekten yardımcı olacak eğer ben bilmiyorum” diyor.

iş nedir? “En iyi yaklaşım, hastanın geldiğinde ve siz ne yaptıklarını ve mantıksızlığını ortaya çıkarmak ise,” diyor. “Sigarayı bırakmak için motivasyon bir doktor veya sağlık meslek bazı amigo ile, umarım, hasta geliyor. Çalışmıyor [bir ortak tarafından] nagging, bazen bir çocuk çok zorlayıcı olacaktır ancak. Bir çocuk gibi bir şey diyecek ‘Seni evleniyor olduğumda etrafında olmak istiyorum. ”

Korku ve, diyor, işe yaramazsa geri teper olabilir. “Korkunç resimleri gösteriliyor da sigara içen bir anksiyete neden olabilir ve onlar dışarı çıkmak ve daha fazla sigara içiyor. Bunu rasyonel bir süreç değil bilmek yeterli sigaranın psikoloji gördüm.”

Ahmet Banzhaf III, George Washington Üniversitesi’nde kamu yararı hukuk profesörü ve Sigara ve Sağlık Eylem direktörü, antismoking çabaları adamış bir organizasyon, etiket programı sesleniyor “‘çok az, çok geç.”

Yasaklayan sigara daha iyi bir yaklaşım olduğunu, Banzhaf WebMD söyler. O federal hükümet, örneğin Sağlık ve İnsan Hizmetleri hibe kabul eden tüm kurumlarında sigara yasağı gerektiğini söyledi. Mali teşvikler de etiket öneri daha sigara frenlemek için daha yapacağını sigara içen bir prim ücretli ve yüksek vergiler gibi bırakmak, diyor.
Tütün Sanayi Tepki

Tütün endüstrisi gereksiz soru ve onların yasal olarak yeni uyarılar views. “Şu anda 140 sayfalık haber sigara paketi üzerindeki uyarı etiketleri konusunda FDA tarafından bugün yayınlanan gözden geçirirken,” David Howard, RJ sözcüsü diyor Reynolds Tobacco Company. “Bu büyük ve resimli uyarı gerektiren yasallığı şu anda. Konuda bir duruşma gelecek yıl bazen ortaya çıkması bekleniyor Temyiz 6 Devre Mahkemesi’nde beklemede bizim dava bir parçası olduğuna dikkat etmek önemlidir.”

R.J. Reynolds ve diğer tütün şirketleri, FDA ve Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı’nın karşı bu yılın başında dava açtı. yasal kısaca noktaları arasında “Bu yeni uyarılar Amerikan kamu adına herhangi bir bilgi açığı adresine gerekli değildir” olmasıdır.

grafik ve yeni uyarı paketi üzerinde bu kadar çok yer kaplıyor birlikte şirketler de az yer ürünlerin açıklayan pazarlama mesajları için kalacak savunuyorlar.

Eğer FDA web sitesinde uyarı etiketleri için tüm önerilen yeni görüntüleri görebilirsiniz. Bazıları grafik vardır.

KAYNAKLAR: Haberler konferans, FDA.News açıklaması, FDA.Len Horovitz, MD, akciğer uzmanı, Lenox Hill Hastanesi, New York City.John Banzhaf III, JD, kamu yararı hukuk, George Washington Üniversitesi profesörü, icra müdürü, Sigara Eylem ve Sağlık, Washington, DCKathleen Sebelius, sekreter, Sağlık ve İnsan Services.Margaret Hamburg, komiser, FDA.David Howard, RJ sözcüsü Reynolds Tobacco Company.

Bu yazı toplamda 1214, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum