cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Türkiye ve Arabistan iş birliğine gidiyor

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
destegi Güncel Haber Merkezi
Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Abdullah bin Abdul Aziz Al Rabeeah, kan plazması üretimi ve hac dönemi medikal hizmetleri başta olmak üzere çok sayıdaalanındaile iş birliği yapacaklarını söyledi.

Arab News’in haberine göre Al Rabeeah, hac ibadetini yapmak üzere Suudi Arabistan’da bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile önceki gün Mekke’deki Mina Acil Servis Hastanesi’nde bir görüşme gerçekleştirdi. Yerel basına konuşan Suudi Bakan, “Hac sırasında büyük kitlelerin toplanması işlemini kolaylaştırmak için uzman değişimi ve bilgi teknolojileri konularında Türkile iş birliğine gideceğiz. Buna ek olarak Suudi ve Türk doktorlar, hacıların sağlık hizmetlerinin karşılanması alanında birbirlerinin tecrübelerinden yararlanacak” dedi.

Bakan Akdağ da, Suudi Arabistan’ın her yıl milyonlarca hacıyı başarıyla ağırladığını, özellikle sağlık alanında olmak üzere hacılara çok yönlü hizmet verdiğini söyledi.

Bu arada, Al Rabeeah ve Bakan Akdağ, Mekke’de bütün sağlık hizmetlerinin kontrol edildiği Hac Sağlık Operasyonu ve Kontrol Merkezi’ni ziyaret etti. Akdağ’ın, Türk uzmanlardan oluşan bir takımın merkezi gözlemlemesini talep ettiği, Suudi mevkidaşının da talebi memnuniyetle kabul ettiği öğrenildi. Haberde, bu yıl 70 bin Türk hacının Kutsal Topraklara geldiği vurgulandı.
Türkiye ve Arabistan iş birliğine gidiyor
Source:http://www.samanyoluhaber.com/h_472450_turkiye-ve-arabistan-saglik-alaninda-is-birligine-gidiyor.html

Bu yazı toplamda 834, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum