cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


2010 Yılı Cilt Bakımı Ürünlerinde Favoril

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com
2010 favorilerimden bahsetmeye devam ediyorum, makyaj’dan sonra sıra cilt bakımı kategorisinde. İşte 2010 yılında en çok kullandığım ve bende iz bırakan cilt bakım ürünleri ve kremler vs:
Shiseido Pureness Matifying Day Cream

2010 Yili Favorileri cilt bakımı

Hayatımda gördüğüm en hafif yapılı nemlendiricilerden bir tanesi. SPF koruması yok, su bazlı ve yağsız bir ürün. Sivilce, gözenek tıkanması vb yapmıyor. Yağlı ciltlere çok iyi geliyor ancak biraz pahalı. Aslında bu kategoride ödülü Body Shop Seaweed Day matlaştırıcı nemlendirici’ye de verebilirdim ama Shiseido burun farkıyla öne geçiyor. Yine de bütçeniz yoksa TBS Seaweed’le aralarında çok az fark var, TBS Seaweed’den de aynı şekilde memnun kalırsınız.
Body Shop Body Lotions {Satsuma & Strawberry}

2010 Yili Favorileri cilt bakımı

Yıl boyu vücut kremi olarak bunları kullandım. %50 indirime girdikçe yedekledim. Kokularını çok seviyorum ama keşke biraz daha kalıcı olsalar kokuları.
Oriflame Swedish SPA Face Mist

2010 Yili Favorileri cilt bakımı

Bu ürünü öylesine deneme amaçlı taa ne zamanki bir katalogdan satın almıştım ancak krem gibi yoğunlaşmadan, yağlı ciltleri hafifçe nemlendirip ferahlatma özelliğini çok sevdim. Üstelik bence Oriflame’in Swedish SPA serisi içerik olarak Body Shop Seaweed’e çok benziyor. Bu Face Mist’i de o yüzden çok sevdim, ofiste masamda tutuyor, klimalardan & ısıtmalardan darlandıkça suratıma sıkıyorum.
Lancome Huile Eclat Cleansing Oil

2010 Yili Favorileri cilt bakımı

Yıl boyunca, kat kat sürdüğüm eyeliner’ları, fondötenleri çıkarmak için bana yine bu cleansing oil eşlik etti ve işini çok iyi yaptı. Bitsin, yine aynısını alırım, o derece memnunum.
Clinique Super City Block SPF40

2010 Yili Favorileri cilt bakımı

Bahar ve yaz aylarında yüzümü kendisine emanet ettiğim yegane güneş koruyucum. Değiştirmeyi düşünmüyorum şu an için, çok memnunum.

TBS Seaweed

2010 Yili Favorileri cilt bakımı

Body Shop Seaweed Cleansing Gel
2010 yılını, son bir ayına kadar bu ürünle geçirdim. Sene boyunca üç ya da dört adet bitirdim bundan sanıyorum. Çok güzel, hafif, sivilce yapmıyor ve oluşmasını engelliyor, tam karma ve karmadan yağlıya dönük ciltlere uygun, sorunsuz bir ürün. Gerçekten çok severek kullandım sene boyunca. Fakat son 1 aydır Bioderma Sebium serisine geçtim, ama daha yeni olduğundan onu şimdilik bu listeye almıyorum, biraz daha zaman geçsin öyle değerlendireceğim.
Body Shop Seaweed Exfoliance Gel
Yıl boyu kullandığım peeling bu oldu. Hem uygun fiyatlıydı hem de işini iyi yapıyordu, çok memnun kaldım.
Body Shop Seaweed Night Treatment
Yıl boyunca gece kremi olarak bu ürünü kullandım. Şeffaf, su bazlı, serum gibi bir ürün. Ertesi sabah kalktığınızda mat ama nemli bir ciltle uyanıyorsunuz. Tam parlama sorunu olanlara yönelik. Çok ama çok memnun kaldım.
Body Shop Ionic Clay Mask
Maske denildiğinde aklıma gelen tek ürün bu. Hafta 1-2 uyguluyorum, kadife gibi şeffaf bir cilt bırakıyor ardından. Daha iyisini kendi cilt tipimde, henüz bulamadım.
Bioderma Sensibio H2O

2010 Yili Favorileri cilt bakımı

Bu yılın süpriz cilt bakımı keşfi benim için Bioderma Sensibio H2O oldu, bu kadar geç keşfettiğime yanarım. Ne yakıyor, ne paraben barındırıyor, saf su gibi nazik bir temizleyici. Severek kullandığım Lancome Eau Micellaire Douceur Express Cleansing Water’ın artık yüzüne bakmıyorum, varsa yoksa Bioderma!
♥ ♥ ♥


Clinique Even Better Clinical Dark Spot Corrector
Yılın ikinci yarısında lekelerimden kurtulmak için bunu kullandım ve hiç ummadığım kadar iyi bir sonuç verdi, bir tüp bitirdim.
Marks & Spencer White Peach & Almond Hand Nail Cream
Marks & Spencer kartımdaki puanları harcamak için yaptığım Marks & Spencer ziyaretlerimin birinde Peach & Almond serisi ilgimi çekmişti, ay iyi ki de çekmiş almışım, bu kadar kadifemsi, elleri kaşmir gibi yumuşacık yapan bir el kremi olamaz. 2 al 1 öde varken 2 tane almıştım, senenin büyük bölümünde kullandım.
MAC Fast Response Eye Cream
Şimdiye kadar kullandığım en iyi göz kremi bu oldu diyebilirim. Çok ince bir yapısı var ve gerçekten benim gibi patlak gözlü bir insanın göz altları için uygun. Bu kadar zaman kullanmadığıma yanarım, oysa İpek defalarca demişti. Tek eksisi 72 TL’lik fiyatı. Bundan önce Dermalogica total eye care ve Body Shop Vit E. kullanıyordum, artık ikisinin de yüzüne bakmıyorum.
~

Epey uzun bir liste oldu, artık bırakayım yazmayı. Kısaca özetlemem gerekirse, kim ne derse dersin, ben Body Shop Seaweed serisini muhteşem buluyorum. Hele hele 2 al 1 öde’de denk getirirseniz inanılmaz ucuza geliyor ve ürünler yağlı (ama sivilce sorunu olmayan) veya karma ciltlerde muhteşem sonuçlar veriyor. Yılın son kısmında keşfettiğim Bioderma Sebium serisi de çok başarılı aslında onu da yazmak isterdim ama daha kullanalı 1 ay oldu, o yüzden birşey diyemiyorum zira Seaweed’i 2 yıldır kullanıyordum.

Bu senenin olmazsa olmaz ürünü benim için Lancome Huile Eclat oldu. Göz makyajınızı çıkarabilmek için elinizde pamuk hatır hatır hırpalıyorsanız bir şeyler yanlış veya eksik demektir, benim için bu eksik cleansing oil’di ve şimdiye kadar denediğim en başarılı Cleansing Oil Lancome’unki oldu.

Bunlar dışında bu sene yavaştan angi-aging ürünlere karşı da bir duruşa başladım. Favorilerim Biotherm Skin Vivo ve Clinique Repairwear Laser Focus oldu. Bu ürünleri şu an her gün olmasa da önlem olarak kullanıyorum.

Son bir not: Hani hep diyorsunuz ya bana, “sen kolay beğenen birisin” diye, evet öyleyim, sorunlu bir cildim yok çok şükür çünkü. Ama işte öyle bir ürün var ki bu sene benim için 2010 kabusuydu, o da Neutrogena yüz temizleme jeli. Bir dönem merakımdan aldım, almaz olaydım, bildiğin Pril. Hiç yıldızım barışmadı kendisiyle, ona da Makyaj Çantam 2010 en kötü cilt bakım ürünü tacını veriyorum : )

ŞİMDİ.. MERAK EDİYORUM… Sizin 2010 cilt bakımı favorileriniz neler? Hangi ürünler olmasa cildiniz şu halinde olamazdı? Hangi ürün sayesinde cildiniz güzelleşti, hangisi sivilcelerinizden kurtardı? Bekliyorum MC okurları, pamuk eller klavyelere!

Bu yazı toplamda 2046, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum