cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Acropolis – Atinada Gezilecek Yerler

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com

http://image.guardian.co.uk/sys-images/Arts/Arts_/Pictures/2007/10/17/acropolis460.jpgAcropolis, Bergama (Pergamon) kesinlikle çarpıcı, modern şehir Doğu bölgelerinde, dik taraflı, yüksek bir tepenin üstüne tünemiş. Onlar için amaçlanmış gibi büyük tapınak ve dramatik tiyatro şehirde her yerde görünür.

Akropolis’in işaretleri izleyin. Bergama Müzesi, Bergama ‘ Merkezi, 5 km (3 mil) tepenin tepenin becoming a dar yolda olduğunu. Siteye erişimi engellemek için gece tepenin altındaki bir kapısı kapalı.

Antik kentin anıtsal yapıların temelleri, modern şehir Sağdan tepe aşağı basamakla. Eumenes kapısı’nın ve çeşitli Yafa’dan ve Agora tepenin zammı mümkün olması için kullanılan, ancak tüm arkeolojik site şimdi bir çit tarafından alınmış. Size, tüm yol zirve için otomatik yolda yürümek gerekir — uzun ve sıcak yaz aylarında yürüyüş. (Nisan-zammı çok daha keyifli zaman — tepe güzel Zeytinlik ile halı.)

Tepeye çıkmak, Not in the valleys to Batı ve kuzeyde antik su kemerlerinin kalıntıları.

Zirvede olan bir park yeri (küçük ücret), bazı Hediyelik eşya ve ferahlık dükkan. TL20 giriş ücreti ve zirveye ulaşmak için taş rampa yukarı yürüyün.

En önemli bina burada, Traianeum, ya da kısmen sitesinde bulunan Ören’den yeniden büyük bir mermer tapınak Trajan Tapınağı olduğunu.

Yanında da kısmen yeniden Athena Tapınağı var. Traianeum arasında Athena Tapınağı 200.000 birimlerin Pergamum’ın ünlü kütüphane oldu.

Bunlar Doğu arkasında çok sayıda karanlık taş Saray (bakmak için çok fazla) kalıntıları vardır. Onları dik yamaç, oyma batısında dramatik Helenistik tiyatro olduğunu. Çoğu Yunan ve Helenistik tiyatro gibi adil-dibi takdirde oyun sıkıcı bir doğal manzara sundu.

Bir Türk bayrağıyla işaretlendi, tepenin en yüksek noktasında 3. yüzyıl BC cephaneliklerini vardı.

Sadece aşağı tepenin zirvesine kendi Teras dan Altar of Zeus, Berlin’de şimdi sitesidir. Tiyatro dibinde ulaştı tarafından grand Theater Teras / var, Dionysos Tapınağı idi.

Bu yazı toplamda 3122, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum