cnc, istanbul, torna, işleme merkezi


Saçlarınızı Boyatacaksınız.. Peki Sizin Renginiz Hangisi?

Yazar admin

Her türlü güncel ve genel bilgi rafist.com

saç rengi secimBakır Saç tonları, genellikle birçok Hollywood ünlüsünün kullandığı, ülkemizde de az sayılmayacak kadar ilgi çerken bir saç rengidir. Özellikle Bakır Kahve Saç tonları, bakır kızılı saç renkleri,bakır dore saç rengi, bakır kızılı saç renkleri gibi bakır saç renginin müdavimi çoktur.

Bakır Saç renkleri genellikle doğal olarak açık tenli ve pembe tenli kadın saçlarıdır. Ancak bu ten rengindeki kadınlarda doğal olarak bulunuyor olması, herkese yakıştığı anlamına gelmez.

Pembe tenli yada açık tenli kadınlarda bulunan Saç Renkleri genel olarak açık bakır ve bakır kızılı saç rengidir. Ancak bu ten rengindeki kadınlara genellikle daha koyu kahve tonları tavsiye ediyortuz. Çünkü açık ten her zaman çekici ve etkileyizi bir ten rengi olmuştur. Sebebi ise özellikle ülkemizde yaşayan ırkların Esmer tenli olması ve açık tenli kadın sayısının az olmasından kaynaklamnır. Bunun için açık tenli yada pembe tenli kadınların bu avantajı iyi kullanarak Ten Rengine uygun bir Saç rengi ile daha güzel görünme ve bir taşla iki kuş vurma şansının kaybetmemelerini dileriz.

Bakır Saç Renginin En çok aranan ve Uygulanan Tonları şöyledir ;


Bakır Kahve Saç Rengi,Açık Bakır Saç Rengi,Koyu Bakır Saç Rengi,Bakır Kızılı Saç Rengi,Bakır Dore Saç Rengi,Kumral Bakır Saç Rengi,Bakır Sarısı Saç Rengi,Küllü Bakır Sarısı Saç Rengi,Bakır Balyaj Saç Rengi,Altın Bakır Saç Rengi,

bakır-bal köpüğü

bal köpügü-bakır sac rengi

Bal Köpüğü Saç Rengi

Bal Köpüğü Saç Renkleri genellikle Esmer Tenli bayanların çok kullandığı bir Saç Rengidir. Bunun nedeni olarak tabi ki bu saç renginin Esmer tenli Kadınlar da çok hoş durması. Özellikle bu saç rengini kullanacak olan bayanlara Solaryum Tavsiye ediyoruz.
Bahar Saç modellerinden yavaş yavaş Yaz Saçlarına doğru gittiğimiz bu aylarda özellikle yazın Deniz Kum ve Güneş üçlüsünün kollarına kendimizi atmaya hazırlanırken Saç Rengimizi de Bal Köpüğü Rengine çevirmenin zamanı yaklaşıyor.

Bu Saç Rengini kullanan ünlülerin başında tabiki Cennet Mahallesi dizisinin ünlü oyuncusu, Herşey Dahil isimli Sabah Programının sunucusu, ünlü manken, Beyazıt Öztürk’ün eski sevgilisi Çağla Şıkel…

Balyajlı Saç modelleri

balyajlı saclar

balyajlı sac modelleri

balyajlı saçlar

Balyajlı Saç modelleri daha çok ve genel olarak Kızıl Balyajlar olarak gözümüze çarpar. ancak Balyajlı Saç Renginden bahsetmişken özellikle son bir kaç yılda mavi ve sarı balyajların kızıl balyajları geçtiği ve görünüm olarak o kızıl balyaj standartındn gözümüzü kurtardığını söyleyebiliriz.

Sarı Balyajlar hiçbir zaman göz zevkimize bir sıkıcılık vermemiştir ancak kızıl balyaj hem çok uzun süre kullanıldığında kullanıcısına hemde çok uzun süre görüldüğünde seyircisine memnuniyet getirmeyen bir Saç Rengidir. Kızıl Balyajları kullanmak için çok Fazla Esmer Tenli olmamak gerekir. Eğer ten rengini koyu renk ise mutlaka açık sarı ve uçuk mavi balyajlar kullanın . Bunun yanısıra patlıcan moru, saç renginizin durumuna göre kahve rengi balyajlarda kullanabilirsiniz.

Kahverengi Saç Renkleri


kahverengi sac

kahvenin tonları

Kahverengi Saç Renkleri de doğal görünümünün dışında Açık kahve, koyu kahve, orta kahve, yoğun kahve yada sütlü kahve, bakır kahve, dore kahve, kızıl kahve gibi bir çok renk kombinasyonu ile birlikte kullanılabilir. Sütlü kahve Saç renkleri koyu ve esmer tenli kadınlardaa hoş bir görünüm ortaya çıkarırken kahverenginin koyu tonlareı ise kullanan her açık tenli, beyaz tenli, buğday tenliş ve pembe tenli kadına yakışır.

Kestane Saç renklerinin Tonları ;

kestane rengi saçlar

kestane rengi saclar

kestane saç rengi

kestane rengi saçlar

Kestane Saç renklerinin Tonları ; Açık Kestane Saç Rengi, Az Açık Kestane Saç Rengi, Küllü Kestane Saç Rengi,Koyu Kestane Saç Rengi,Kızıl Kestane Saç Rengi,

Kestane Saç renklerinin özellikle Açık Kestane Saç Rengi ve Kızıl Kestane Saç Rengi çok ragbet görür. Ancak sizler yinede kuaförünüzle görüşerek fikir almadan karar vermeyin . Unutmayın ki mutlaka Ten Renginize mükemmel uyum sağlayacak güzellikte tam bir renk vardır.

Açık Kestane Saç rengi olan birçok ünlü vardır. Ünlüler açık kestane Saç renklerinin genel olarak Abiye Saç Modelleri ile kullanmayı yoğun olarak tercih ederler. Çünkü Kestane Rengi saçların Abiye Saç Modelleri ile vermiş olduğu o görüntü mükemmeldir. Özellikle Bakımlı ve güzel Saçlarla birlikte…

Kızıl Saç Modelleri

kızıl saçlar

kızıl saçlar


Kızıl Saç Modelleri, yukarıda resimlerde de incelediğiniz gibi birçok farklı tonlarda bulunmaktadır. Kızıl Saç Rengi tonlarından bahsedecek olursak Bitkisel içerikli Saç boyası Markası olan SİLKY SAÇ BOYASI Renk Kataloğunda yer Majirel Kızıl, Akaju Kızılı,Tropikal Bakır Kızılı,Açık yoğun Kızıl,Kızıl Mahagoni, Ateş Kızılı,yoğun Kızıl Sarı,Şarap Kızılı tonları yer almaktadır.

Diğer bir Saç Boyası markası olan Farma vita Saç Renkleri Kataloğunda yer alan Koyu Bakır Kızıl,Orta Bakır kızıl Sarı, Açık Kızıl Bakır Kahve, Koyu Kızıl Bakır Sarı Orta Kızıl Bakır Sarı, Al Kızıl, Açık Al kızılı, Alev Kızılı, Koyu Kızıl Viyole, Yoğun Kızıl Viyole Renkleri bulunmaktadır.

Kuaförlerin ve profesyonle kullanıcıların tercihi olan Schwarzkopf markası olan piyasada ki en iyi profesyonel saç Boyası markalarından olan Vital Saç Renkleri Kataloğunda ise daha az Kızıl Renk tonları bulunmaktadır. Kataloğda yer alan Kızıl, Kızıl Bakır, Şarap Kızılı, Kızıl Kestane, Viyole Kızıl renk tonları bulunmaktadır.

Saçlarınızı boyatmadan önce kuaförünüzle görüşerek ten renginize uygun bir Kızıl Saç tonları ile öncelikle Kuaförlerde bulunması artık mutlak gerekli olan Saç Tasarım Programı ile istediğiniz rengi saçlarınızda görmeyi mutlaka isteyin.

Kumral Saç Rengi

kumral saç renkleri


Kumral Saç Rengide diğer Saç renkleri gibi bir çok farklı tonlarda üretilmektedir. Bunların arasında sıralayacak olursak Açık Kumral, Orta Kumral, Koyu Kumral, Açık Küllü Kumral, Küllü Kumral, Koyu Küllü Kumral, Çok Açık küllü Kumral,Kızıl Kumral, Akaju Bakır Kumral Saç Rengi tonları bulunmaktadır. Küllü Kumral Saç Modellerini tercih eden bir çok ünlüye baktığımız zaman görüyoruz ki Kumral Saç Renklerinin en çok yakıştığı kişiler esmer, kumral ve buğday tenli ünlülerdir.

Kumral Saç Renginin en çok rağbet gören tonu Küllü Kumral Saç Rengidir. Küllü Kumral Saç Rengini denerken özellikle SİLKY Bitkisel İçerikli Saç Boyasını tavsiye ederiz. bunun yanısıra Koleston Kumral Saç rengi tonlarını da görmeden karar vermeyiniz.

Sarı Saç Modelleri

sarı saç modeli

sarı saç modelleri

sarı saç modelleri

Sarışın bir Kadın olmak hepimizin hayali ve hayatta mutlaka birkez olsun denemek isteyeceğimiz bir şeydir. Ancak Saçlarımızını doğal rengi koyu renklerse yani koyu kahve, siyah gibi renklerse Sarışın olmak bizim için hem riskli hem zahmetli hem masraflı bir duruma gelecektir.

Çünkü koyu renk saçların Kimyasal içerikli Saç Rengi açıcılar (Oreal) ile açılması ve Sarışın olmadan önce dip renginin iyi tutması için bu işlemin yapılası zorunludur. Böyle olunca yukarıda bahsettiğim gibi ilk eziyet başlamış oluyor. Belki bizler farketmiyoruz ancak Saçların kimyasallarla açılması çok riskli ve gelecek zamanlarda saçların gücünü kaybetmesine, cansızlaşmasına neden olacak bir işlemdir. Bir çok ehil olmayan kişi tarafından ve kullanılan ürünlerin talimatlarına uymak yerine kendi bildiği gibi işlem yapan kişiler yüzünden bir çoğumuzun saçları yanmaktadır ve zarar görmektedir.

Saçlarımızı illa ki Sarışın yapmak istiyorsak mümkün olduğu kadar doğal Saç rengimize yakın koyu yada yoğun sarı saç tonlarını kullanmakta fayda vardır. Çünkü açık sarı saç rengini elde etmek için Saçların açıcılarla gördüğü işlem süresi daha da uzayacak bu da saçlarımızın daha çok zarar görmesine neden olacaktır.

Sarışınlık hayalimizden asla vazgeçelim demiyoruz ancak bu işin maliyet yönüne de değinmek gerekecek. Çünkü böylesine kimyasal işlemlere tabi tutttuğumuz saçlarımızın cansızlaşmaması ve parlaklığını koruması için hem saç açma işlemi öncesinde, hem saçların açılmasından ve boyanmasından sonra ki süreçte saç bakımını mutlaka yapmalıyız. Çünkü Bakımsız saçlara ne kadar boya, fön, parlatıcı gibi işlem yaparsanız yapın olumlu bir sonu alamazsınız. Sarı Saçlara sahip olmak bahsettiğimiz gibi uzun ve maliyetli bir süreç olsada Saç Boyası üreticilerinin özellikle son dönemlerde üretmeye başladıkları Bitkisel İçerikli Saç Boyaları ile de bu sorunu halletmenin daha kolaylaştığını söyleyebiliriz. Özellikle son dönemlerde ülkemizde satılmaya başlayan SİLKY marka Saç boyası ve Saç Bakım Ürünlerinin saçlarımızı daha Canlı ve parlak gösteriğini bu boyayı kullanan profesyonellerden duyuyoruz.

Siyah Saç Renkleri Ve Modelleri

saç modelleri

saç modelleri


Siyah Saç Renkleri

Siyah Saç Renklerinin son yıllarda en çok kullanılan tonu Mavi-Siyah Saç Rengidir. Mavi -siyah saç rengi özellikle gün ışığın da mükemmel bir görünüm sağlar. Sizde saçınızı siyaha yada mavi siyaha boyatmayı düşünürseniz hiç çekinmeyin. En azından daha açık saç renklerine boyatırken olduğu gibi Renk açıçılardan kullanmayacağınız için Siyah Saçları elde etmek hem sizin için kolay olacak hemde saçlarınıza çok fazla zarar vererek yıpratmayacaktır.

Bu yazı toplamda 65488, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

Share
Ev ve İş Telefonu Başvurusu Yapmak İçin; Buraya tıklayınız...

CommentYorum